VII. INTERETNIKAI SZÍNHÁZI FESZTIVÁL CSÍKSZEREDA

VII. INTERETNIKAI SZÍNHÁZI FESZTIVÁL CSÍKSZEREDA

A csíkszeredai Kortina Egyesület és a Csíki Játékszín szervezésében kerül sor az Interetnikai Színházi Fesztivál VII. kiadására október 21-26 között Csíkszeredában. Hat nap alatt tizenhárom romániai társulat magyar, német és jiddis nyelven játszott előadása látható a fesztivál keretében, melynek programja és repertoárja a Csíki Játékszín weboldalán olvasható. (http://csikijatekszin.ro).

A fellépő társulatok:KOLOZSVÁRI ÁLLAMI MAGYAR SZÍNHÁZ, YORICK STÚDIÓ – MAROSVÁSÁRHELY, CSIKY GERGELY ÁLLAMI MAGYAR SZÍNHÁZ – TEMESVÁR, SZATMÁRNÉMETI ÉSZAKI SZÍNHÁZ HARAG GYÖRGY TÁRSULATA, ARADI KAMARASZÍNHÁZ, FIGURA STÚDIÓ SZÍNHÁZ – GYERGYÓSZENTMIKLÓS, M STÚDIÓ MOZGÁSSZÍNHÁZ – SEPSISZENTGYÖRGY, ÁLLAMI ZSIDÓ SZÍNHÁZ – BUKAREST, TAMÁSI ÁRON SZÍNHÁZ – SEPSISZENTGYÖRGY, ÁLLAMI NÉMET SZÍNHÁZ – TEMESVÁR, MAROSVÁSÁRHELYI NEMZETI SZÍNHÁZ TOMPA MIKLÓS TÁRSULATA, SZIGLIGETI SZÍNHÁZ – NAGYVÁRAD és székelyudvarhelyi szervezett színházi kirándulásra is sor kerül a TOMCSA SÁNDOR SZÍNHÁZ előadására.

 A fesztivál idején fiatal kritikusok műhelyének köszönhetően olvashatnak az IFESZT előadásairól és eseményeiről az érdeklődők kiemelt médiapartnerünk, a Játéktér folyóirat weboldalán. A Játéktér szerkesztőségét a Hargita Megyei Kulturális Központ fogadta be. A fesztiválhangulat fenntartásában az Ólommadár kultúrkocsma a rendezvény éjszakai programfelelőse.

 Főtámogató: Románia Kormánya – Etnikumközi Kapcsolatok Hivatala, támogatók: Románia Kulturális Minisztériuma, Nemzeti Kulturális Alap, Communitas Alaptvány, IRIS Virágüzlet, Hunguest Hotel Fenyő.

A fesztivál programja

 

október 21. kedd

16.30  autóbuszok indulnak a Csíki Játékszín melletti parkolóból: SZÍNHÁZI KIRÁNDULÁS Szophoklész: OIDIPUSZ (a Tomcsa Sándor Színház előadása 18.00 órakor Székelyudvarhelyen, rendező: Sorin Militaru)

18.00 nagyszínpad – Kolozsvári Állami Magyar Színház

Máté Angi-Góli Kornélia-Mezei Kinga: CSIPKE, rendező: Mezei Kinga

21.00 Hunyadi László Kamaraterem – Yorick Stúdió, Marosvásárhely Székely Csaba: SZERETIK A BANÁNT, ELVTÁRSAK?, rendező: Sorin Militaru

október 22. szerda

18.00 nagyszínpad – Szatmárnémeti Északi Színház, Harag György Társulat

Szophoklész: ANTIGONÉ, rendező: Balogh Attila

21.00 Hunyadi László Kamaraterem -Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár

Elżbieta Chowaniec: GARDÉNIA, rendező: Koltai M. Gábor

október 23. csütörtök

18.00 nagyszínpad – Figura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklós

Roland Schimmelpfennig: AZ ARAB ÉJSZAKA, rendező: Albu István

21.00 Hunyadi László Kamaraterem – Aradi Kamaraszínház

Eric Bogosian és José Saramago nyomán: SEX, DRUGS, GODS & ROCK’N’ROLL, rendező: Tapasztó Ernő

október 24. péntek

18.00 nagyszínpad – Állami Zsidó Színház, Bukarest

Iacob Gordin: ZSIDÓ LEAR KIRÁLY, rendező: Grigore Gonța

21.00 Hunyadi László Kamaraterem – M Stúdió Mozgásszínház, Sepsiszentgyörgy

KAMPF, rendező-koreográfus: Fehér Ferenc

október 25. szombat

18.00 Hunyadi László Kamaraterem – Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy

Nyikolaj Vasziljevics Gogol: EGY ŐRÜLT NAPLÓJA, rendező: Mátray László

21.00 nagyszínpad- Temesvári Állami Német Színház

Urs Widmer: NEPÁL, rendező: Franz Kattesch, Konstantin Keidel

október 26. vasárnap

16.00 nagyszínpad – Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós Társulat

Radu Afrim: AZ ÖRDÖG PRÓBÁJA, rendező: Radu Afrim

20.00 Szakszervezetek Művelődési Háza – Szigligeti Színház, Nagyvárad

Molnár Ferenc: LILIOM, rendező: Szikora János

 Jegyek kizárólag elővételben vásárolhatók, a korlátozott helyek miatt előfoglalásra nincs lehetőség.

Az előadások után 15 perccel közönségtalálkozókra kerül sor a Csíki Játékszín előcsarnokában.

Fesztivál-éjszakák az Ólommadárban! A színházi esték hangulata minden éjjel meglepetésprogramokkal folytatódik az Ólommadár kultúrkocsmában a Petőfi és Venczel József utcák találkozásánál: koncertek, karaoke-partik, közös zenélések.

Fenntartjuk a műsorváltoztatás jogát!