Végzős színház szakos hallgatók fesztiválja Kolozsváron

Végzős színház szakos hallgatók fesztiválja Kolozsváron

Idén is megrendezésre kerül a végzős színház szakos hallgatók fesztiválja, a Galactoria, a Babeș-Bolyai Egyetem Színházi és Televízió Karának keretein belül.

 A június 3. és 10. között megszervezett XV. Galactoria fesztivál célja, hogy a frissen végzős színművészeti-, rendezői- és teatrológia szakos hallgatóknak a szakma és a nézők előtt is bemutatkozási lehetőséget nyújtson.

Az előadások mellett konferenciákra, könyvbemutatókra és felolvasó estekre is sor kerül a Galactoria ideje alatt. A programokról, illetve a román és magyar tagozatos hallgatókról további információt találhatnak a fesztivál helyszínein elhelyezett, a Daisler Print House által támogatott katalógusokban.

PROGRAM

JÚNIUS 3., vasárnap:

  • Fesztivál megnyitó, 11:00-Enigma Cafe
  • „Exit/Enter” felolvasó színház – rendező: Lorán Betty, 14:30 -Enigma Cafe
  • „Kacsa fej” G. Ciprian – rendező: Maria Zametheea, 17:30 -Radu Stanca Studió udvara – BBTE Bölcsészettudományi Kar
  • „Koldusopera” B. Brecht – rendező: Bélai Marcel, Színművészet, III. év, Magyar Tagozat,19:00 – Harag György Studió – BBTE Színház és Televízió Kar
  • „Cseresznyéskert” A.P. Csehov – Színművészet, III. év, Román Tagozat, 19:00 -Radu Stanca Studió – BBTE Bölcsészettudományi Kar

 

JÚNIUS 4., hétfő:

  • A független színház, mint alternatíva fiatal végzősöknek, konferencia – moderátor: IuliaPopovici, 11:00-Enigma Cafe
  • „Metafora. Protest. Performance art înRomaniasiMoldova”-IuliaPopovici és RalucaVoineakönyvbemutatója, 14:00- Enigma Café
  • „Ahogy tetszik” W. Shakespeare – rendező: Keresztes Attila, Színművészet, III. év, Magyar Tagozat,19:00 – Harag György Studió – BBTE Színház és Televízió Kar
  • „Shakespeare sziget” W. Shakespeare szövegei alapján – Színművészet, III. év, Román Tagozat, 19:00 – Radu Stanca Studió – BBTE Bölcsészettudományi Kar
  • „9 piese de teatruremixate”, Alex Ștefănescu koncertje, 23:30 – Enigma Cafe

 

JÚNIUS 5., kedd:

  • Mennyire tinik a titánok? Mesék és mítoszok jóslata, avagy hogyan éld az életed newage gyermek és ókori görögként egyszerre – egy elemzési kísérlet bemutatása, Sorbán Csenge és Bogya Tímea Éva, 16:00 – Sirbu terem, BBTE Színház és Televízió Kar
  • „Papírrepülök”EliseWilk – rendező: Boda Norbert, 16:00 – Ecsetgyár
  • „Exposed” – rendező és koreográfus: Györgyjakab Enikő –Színművészet, III. év, Magyar Tagozat,19:00- Harag György Studió – BBTE Színház és Televízió Kar
  • „Valami csajok” Neil LaBute–Színművészet, III. év, Román Tagozat, 19:00 -Radu Stanca Studió – BBTE Bölcsészettudományi kar
  • „ImproVshow Silver”, 22:00 -Radu Stanca Studió – BBTE Bölcsészettudományi kar

 

JÚNIUS 6., szerda:

  • „Eisunt printre noi” Mihai Ignaț könyvbemutatója, 11:00 – Enigma Cafe
  • „A tavasz ébredése” Frank Wedekind – rendező: Keresztes Attila, – Színművészet, III. év, Magyar Tagozat, 19:00 – Radu Stanca Stúdió – BBTE Bölcsészettudományi Kar
  • „Cumetriecutaifasshakespearian”, a Szentivánéji álom mesteremberek jelenete alapján– rendező Maria Zametheea,22:15-BBTE Színház és Televízió Kar udvara
  • Hazafias versek tábortűz mellett, 23:00 -BBTE Színház és Televízió Kar udvara

 

JÚNIUS 7., csütörtök:

  • Suzuki módszer tréning, előadó: Kozma Gábor Viktor, szervező: Shoshin Színházi Egyesület, 10:00 – 14:00, 18:00 – 22:00, Ferences kolostor refektóriuma*
  • Könyvbemutató, Eikon kiadó, Raluca Sas Marinescu, Olivia Grecea, Theodor CristianPopescubemutatja dr. MirunaRuncan11:00 – Enigma Cafe
  • „Romeó és Júlia” William Shakespeare – rendező: Keresztes Attila,–Színművészet, III. év, Magyar Tagozat, 19:00 -Radu Stanca Studió – BBTE Bölcsészettudományi Kar
  • „Én vagyok! És?” Dan Boldea – rendező: Lorán Betty,19:00- Reactor de creațieșiexperiment
  • „Kékszakállú” Dea Loher – rendező: IanaOprișa,21:00- Ecsetgyár
  • „Ingerașii de pahar” Ion Mureșan versei, felolvasó est 23:00 – Enigma Cafe

 

JÚNIUS 8., péntek:

  • Suzuki módszer tréning, előadó: Kozma Gábor Viktor, szervező: Shoshin Színházi Egyesület, 10:00 – 14:00, 18:00 – 22:00, Ferences kolostor refektóriuma
  • A koreográfia dramaturgiájának a szerepe a színész művészetének fejlődésében, konferencia és workshop – előadók: Gina Șerbănescu és AndreeaBelu,10:30 -Radu Stanca Studió – BBTE Bölcsészettudományi Kar
  • „Exposed” – rendező és koreográfus: Györgyjakab Enikő, –Színművészet, III. év, Magyar Tagozat,19:00- Harag György Studió – BBTE Színház és Televízió Kar
  • „Shopping and fucking” Mark Ravenhill – Színművészet, III. év, Román Tagozat,19:00 – Radu Stanca Studió – BBTE Bölcsészettudományi Kar
  • „4.48 pszichózis” Sarah Kane – rendező: CristianGrosu,22:00 -Radu Stanca Studió – BBTE Bölcsészettudományi Kar

 

JÚNIUS 9., szombat:

  • Suzuki módszer tréning, előadó: Kozma Gábor Viktor, szervező: Shoshin Színházi Egyesület10:00 – 14:00, 18:00 – 22:00, Ferences kolostor refektóriuma
  • „Napasta” I. L Caragiale – rendező: IanaOprișa,16:00 -Radu Stanca Studió – BBTE Bölcsészettudományi Kar
  • „Hedda Gabler” H. Ibsen – rendező: LuanaHagiu,20:00 -Radu Stanca Studió – BBTE Bölcsészettudományi Kar

 

JÚNIUS 10., vasárnap:

  • „Fata din cort” – írta és rendezte: Maria Zametheea,11:00 -Színház és Televízió Kar udvara
  • „Caretavenețiana” -–Színművészet, III. év, Román Tagozat,19:00 – 22:00, Radu Stanca Studió – BBTE Bölcsészettudományi Kar
  • Fesztivál zárógála, 23:00,Napoca 15 vendéglő

*Jelentkezéshez fényképes önéletrajzot kérnek , melyet legkésőbb június 4-ig, a shoshin.mail@gmail.com címre, kell elküldeni!

A belépés díjtalan, minden programra, kivéve a Suzuki Módszer Tréningre.

A helyfoglalás érkezési sorrendben.

Helyszínek:

  • Enigma Cafe – Iuliu Maniu utca 12
  • Radu Stanca Stúdió– BBTE Bölcsészettudományi Kar, Horea utca 31
  • Harag György Stúdió– Színház és Televízió Kar, Farkas utca 4
  • Reactor de CreațieșiExperiment – Petőfi Sándor 4
  • Ecsetgyár – Henri Barbusse utca 59-61
  • Napoca 15 vendéglő – Napoca utca 15
  • I.D. Sîrbu terem– Színház és Televízió Kar, Farkas utca 4
  • Ferences Kolostor Refektóriuma – Karolina/Múzeum tér, Victor Deleu utca 2-4