II. Fux Feszt - Erdélyi Magyar Hivatásos Bábszínházak Fesztiválja

II. Fux Feszt – Erdélyi Magyar Hivatásos Bábszínházak Fesztiválja

Hétfőn kezdődik az október 5-10 között megrendezésre kerülő II. Fux Feszt – Erdélyi Magyar Hivatásos Bábszínházak Fesztiválja.

FUX Feszt program

 

Október 5., hétfő

10.00

Szigligeti Színház Nagyvárad – Lilliput Társulat – Nagyvárad

Két mese a hársfa alatt – bemutató

Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem

 

12.00

Vojtina Bábszínház – Debrecen

Ki hol lakik?

Helyszín: Szigligeti Stúdió

 

17.00

Szárnyas Sárkányok – Nyírbátor

Gólyalábas utcaszínház

Helyszín: Holnaposok tere

 

18.00

BábSzínTér – Kaposvár

Vitéz László és az elátkozott malom

vásári bábjáték

Helyszín: Szigligeti Stúdió

Október 6., kedd

10.00

Puck Bábszínház – Kolozsvár

Demeter Ferenc: Ha én lennék Mátyás király

Helyszín: Szigligeti Stúdió

 

12.00

Brighella Bábszínház – Szatmárnémeti

Kaszás Villő: Cseresznyevirág

Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem

 

17.00

Puck Bábszínház – Kolozsvár

Méhes György – Orbán János Dénes : Hol a világ közepe?

Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem

 

Október 7., szerda

10.00

Cimborák Bábszínház – Sepsiszentgyörgy

Mátyás királlyá koronázása

Helyszín: Árkádia Bábszínház, kisterem

 

13.00

Cimborák Bábszínház – Sepsiszentgyörgy

Verstől versig

Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem

 

17.00

Szigligeti Színház Nagyvárad – Lilliput Társulat – Nagyvárad

Petőfi Sándor: A helység kalapácsa

Helyszín: Árkádia Bábszínház, kisterem

 

Október 8., csütörtök

10.00

Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem – Marosvásárhely

Vásári játékok

Helyszín: Árkádia Bábszínház, kisterem

 

 12.00

Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház – Marosvásárhely

Momo

Michael Ende nyomán írta Gyulay Eszter

Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem

 

17.00

Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem – Marosvásárhely

Kézzel lábbal

Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem

 

Október 9., péntek

10.00

Csiky Gergely Állami Magyar Színház – Temesvár

Apakaland

Helyszín: Szigligeti Stúdió

 

12.00

Teatrul Regina Maria – Trupa Arcadia – Nagyvárad

Ezeregy határon túl (Aladdin meséje)

Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem

 

17.00

Csiky Gergely Állami Magyar Színház – Temesvár

Gimesi Dóra – Fekete Ádám: Csomótündér

Helyszín: Szigligeti Stúdió

 

Október 10., szombat

10.00

Budapest Bábszínház – Budapest

Tíz emelet boldogság

Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem

 

12.00

Csiky Gergely Állami Magyar Színház – Temesvár

A hétfejű tündér (Lázár Ervin meséje nyomán)

Helyszín: Szigligeti Stúdió

 

14.00

Tomcsa Sándor Színház – Székelyudvarhely

G. Szász Ilona: Cókmók, avagy a morgolódó szekrénymanó

Helyszín: Árkádia Bábszínház, kisterem

 

17.00

Ciróka Bábszínház – Kecskemét

Gimesi Dóra: Hamupipőke

Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem