HETI PROGRAMAJÁNLÓ − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (MÁRCIUS  8–14.)

HETI PROGRAMAJÁNLÓ − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (MÁRCIUS 8–14.)

Borítókép: Benedek Levente

MÁRCIUS 8., HÉTFŐ

Gyergyószentmiklós
19:00 Botházi Mária: Biorobot, Figura Stúdió Színház

Kolozsvár
18:00 Ha én lennék Mátyás király(online), Puck Bábszínház

Nagyvárad
19:00 Akkor majd a gólya, Nagyvárad Táncegyüttes

MÁRCIUS 9., KEDD

Csíkszereda
10:30 A kék csodatorta, Csíki Játékszín
13:00 A kék csodatorta, Csíki Játékszín

MÁRCIUS 10., SZERDA

Csíkszereda
10:30 A kék csodatorta, Csíki Játékszín
13:00 A kék csodatorta, Csíki Játékszín

Margitta
18:00 Kabaré 120, Szigligeti Színház

Marosvásárhely
19:00 Keresztes-Szabó-Demény-Apostolache: Egy római tragédia(bemutató), Tompa Miklós Társulat

Sepsiszentgyörgy
19:00 Pintér Béla: A Sütemények Királynője, Tamási Áron Színház

MÁRCIUS 11., CSÜTÖRTÖK

Kolozsvár
19:00 Giuseppe Verdi: Álarcosbál(online), Kolozsvári Magyar Opera

Marosvásárhely
19:00 Keresztes-Szabó-Demény-Apostolache: Egy római tragédia, Tompa Miklós Társulat

Szatmárnémeti
09:30 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Harag György Társulat Brighella Bábtagozat
11:30 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Harag György Társulat Brighella Bábtagozat

MÁRCIUS 12., PÉNTEK

Gyergyószentmiklós
19:00 Füst Milán: Boldogtalanok, Figura Stúdió Színház

Marosvásárhely
18:00 Ludas Matyi(élő+online), Ariel Bábszínház

Szatmárnémeti
09:30 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Harag György Társulat Brighella Bábtagozat
11:30 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Harag György Társulat Brighella Bábtagozat
19:00 László Miklós: Illatszertár, Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat

Ürmös
18:00 Rézhúron, Háromszék Táncegyüttes

MÁRCIUS 13., SZOMBAT

Apáca
18:00 Rézhúron, Háromszék Táncegyüttes

Csíkrákos
19:00 Kávéházi történetek, Figura Stúdió

Csíkszereda
19:00 I. L. Caragiale – Tóth Árpád: Megtorlás, Csíki Játékszín

Kolozsvár
11:00 Sziklahitű Szent László(online), Puck Bábszínház

Sepsiszentgyörgy
19:00 A műsor– 4. rész(vetített előadás), Tamási Áron Színház

Szatmárnémeti
19:00 László Miklós: Illatszertár, Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat

MÁRCIUS 14., VASÁRNAP

Kézdiszentlélek
18:00 Rézhúron, Háromszék Táncegyüttes

Marosvásárhely
10:00 A téli tücsök meséi(online), Ariel Bábszínház 
11:00 Tavaszi csodaházikó(bemutató), Tompa Miklós Társulat
19:30 Weöres Sándor: Bolero, Tompa Miklós Társulat

Sepsiszentgyörgy
19:00 To_R, M Studio

Szatmárnémeti
18:00 Petőfi Sándor: János vitéz, Nagyváradi Táncegyüttes

Szerkeszti: Marthi Szilárd