HETI PROGRAMAJÁNLÓ − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (MÁRCIUS 22–28.)

HETI PROGRAMAJÁNLÓ − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (MÁRCIUS 22–28.)

Borítókép: Benedek Levente

MÁRCIUS 22., HÉTFŐ

Kolozsvár
18:00 Kolozsvári mesék(online), Puck Bábszínház

Marosvásárhely
18:00 A brémai muzsikusok, Ariel Bábszínház

MÁRCIUS 23., KEDD

Nagyvárad
16:30 Fekete István: Vuk, Nagyvárad Táncegyüttes
17:00 Körforgás, Lilliput Társulat
19:00 Fekete István: Vuk, Nagyvárad Táncegyüttes

Marosvásárhely
18:00 Weöres Sándor: Bolero, Tompa Miklós Társulat

Sepsiszentgyörgy
19:00 Radu Afrim: Amikor telihold ragyog a turkáló felett, Tamási Áron Színház
*Borcsa Imola friss kritikáját itt olvashatjátok.

MÁRCIUS 24., SZERDA

Gyergyószentmiklós
12:00 Botházi Mária: Biorobot, Figura Stúdió Színház

Gyergyócsomafalva
19:00 Botházi Mária: Biorobot, Figura Stúdió Színház

Sepsiszentgyörgy
19:00 Radu Afrim: Amikor telihold ragyog a turkáló felett, Tamási Áron Színház
*Kali Ágnes téli számunkban írt az előadás próbafolyamatáról.

MÁRCIUS 25., CSÜTÖRTÖK

Kolozsvár
19:00 Bartók Béla: A kékszakállú herceg vára(online), Kolozsvári Magyar Opera

MÁRCIUS 26., PÉNTEK

Szatmárnémeti
18:00 Szőcs Géza: Raszputyin, Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat
*Az előadásról a 2019-es téli számban Beretvás Gábor írt.

Marosvásárhely
18:00 Vándor Miska, Ariel Bábszínház

Gyergyószentmiklós
19:00 Gianina Cărbunariu: Stop the Tempo!, Figura Stúdió Színház – ELMARAD

MÁRCIUS 27., SZOMBAT

Kézdivásárhely
17:00 Békés Pál: A kétbalkezes varázsló(bemutató), Udvartér Teátrum

Udvarhely
19:00 A.Ny. Osztrovszkij: Vihar(bemutató), Tomcsa Sándor Színház – ELMARAD

Nagyvárad
19:00 Heinrich von Kleist: A Schroffenstein család, Szigligeti Társulat
*Kiss Krisztina a tavalyi HolnapUtán Fesztiválon látta az előadást.

Szatmárnémeti
16:00 Szőcs Géza: Raszputyin, Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat

Sepsiszentgyörgy 
19:00 Pintér Béla: Kaiser TV, Ungarn., Tamási Áron Színház – ELMARAD

Kolozsvár
11:00 A csillagszemű juhász(online), Puck Bábszínház

Marosvásárhely
18:00 Keresztes-Szabó-Demény-Apostolache: Egy római tragédia, Tompa Miklós Társulat

MÁRCIUS 28., VASÁRNAP

Kézdivásárhely
17:00 Békés Pál: A kétbalkezes varázsló, Udvartér Teátrum

Udvarhely
19:00 A.Ny. Osztrovszkij: Vihar, Tomcsa Sándor Színház – ELMARAD

Szatmárnémeti
16:00 Szőcs Géza: Raszputyin, Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat

Marosvásárhely
11:00 Tavaszi csodaházikó, Tompa Miklós Társulat

Sepsiszentgyörgy 
19:00 Andrea Gavriliu: Pam param, M Studio – ELMARAD
19:00 A műsor – 5. rész(vetített előadás), Tamási Áron Színház

Marosvásárhely
10:00 A kis hableány(online), Ariel Bábszínház

Kolozsvár
19:00 Selmeczi György: Boldogasszony lovagja(online), Kolozsvári Magyar Opera

Nagyvárad
17:00 Szabó Attila: Kispipi és Kisréce, Lilliput Társulat

Szerkeszti: Marthi Szilárd