HETI PROGRAMAJÁNLÓ − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (MÁJUS 24–30.)

HETI PROGRAMAJÁNLÓ − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (MÁJUS 24–30.)

Borítókép: Benedek Levente

MÁJUS 24., HÉTFŐ

Kézdivásárhely
13:00 Békés Pál: A kétbalkezes varázsló, Udvartér Teátrum
18:00 Békés Pál: A kétbalkezes varázsló, Udvartér Teátrum

MÁJUS 25., KEDD

Kézdivásárhely
13:00 Békés Pál: A kétbalkezes varázsló, Udvartér Teátrum
18:00 Békés Pál: A kétbalkezes varázsló, Udvartér Teátrum

Szatmárnémeti
9:30 Benedek Elek: Az égig érő fa, Brighella Bábtagozat
11:00 Benedek Elek: Az égig érő fa, Brighella Bábtagozat

Csíkszereda
10:30 A kék csodatorta, Csíki Játékszín
13:00 A kék csodatorta, Csíki Játékszín

Udvarhely
20:00 Elise Wilk: A zöld macska, Tomcsa Sándor Színház

MÁJUS 26., SZERDA

Szatmárnémeti
9:30 Benedek Elek: Az égig érő fa, Brighella Bábtagozat
11:00 Benedek Elek: Az égig érő fa, Brighella Bábtagozat
19:00 Conor McPherson: A gát, Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat

Marosvásárhely
18:00 Hoppláda, Ariel Bábszínház

Udvarhely
20:00 Elise Wilk: A zöld macska, Tomcsa Sándor Színház

Csíkszereda
10:30 A kék csodatorta, Csíki Játékszín
13:00 A kék csodatorta, Csíki Játékszín

MÁJUS 27., CSÜTÖRTÖK

FAKI Festival 
14:00–20:30 Panna Adorjáni & Dániel Láng: Closer(online)

Kolozsvár
18:00 Félúton(bemutató), Puck Bábszínház
19:00 Henrik Ibsen: Nóra, Kolozsvári Állami Magyar Színház
19:00 Ruggero Leoncavallo: Bajazzók, Kolozsvári Magyar Opera

Temesvár
19:00 Adrian Sitaru: Az ember, aki csak azt tudta mondani, amit olvasott, Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház

Nagyvárad
18:00 Heinrich von Kleist: A Schroffenstein család, Szigligeti Társulat

Maroshévíz
19:00 Long–Singer–Borgeson: S.Ö.R., Figura Stúdió Színház

Sepsiszentgyörgy 
19:00 A műsor– 6. rész(vetített előadás), Tamási Áron Színház

Udvarhely
19:00 A. Ny. Osztrovszkij: Vihar, Tomcsa Sándor Színház

MÁJUS 28., PÉNTEK

Kolozsvár
19:00 Állatfarm, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Temesvár
19:00 Adrian Sitaru: Az ember, aki csak azt tudta mondani, amit olvasott, Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház

Nagyvárad
17:00 Mészöly Miklós: Sosevolt Cirkusz, Lilliput Társulat
19:00 Főnixterv, Szigligeti Társulat

Szatmárnémeti
9:30 Benedek Elek: Az égig érő fa, Brighella Bábtagozat
11:00 Benedek Elek: Az égig érő fa, Brighella Bábtagozat
19:00 Conor McPherson: A gát, Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat

Udvarhely
19:00 A. Ny. Osztrovszkij: Vihar, Tomcsa Sándor Színház

Marosvásárhely
18:00 Henrik Ibsen: Nóra(bemutató), Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat
18:00 Volt egyszer egy, Ariel Bábszínház

MÁJUS 29., SZOMBAT

Kolozsvár
19:00 Visky András: Pornó – Feleségem története, Kolozsvári Állami Magyar Színház
11:00 Paprikajancsi kalandjai, Puck Bábszínház

Szatmárnémeti
11:00 Benedek Elek: Az égig érő fa, Brighella Bábtagozat

Marosvásárhely
18:00 Henrik Ibsen: Nóra, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat

Gyergyószentmiklós
19:00 A. P. Csehov: Sirály, Figura Stúdió Színház

MÁJUS 30., VASÁRNAP

Kolozsvár
19:00 Sheldon Harnick – Jerry Bock – Joseph Stein: Hegedűs a háztetőn, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Marosvásárhely
18:00 Olt Tamás: Abszint, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat
11:00 Csipike, Ariel Bábszínház