HETI PROGRAMAJÁNLÓ − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (MÁJUS 17–23.)

HETI PROGRAMAJÁNLÓ − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (MÁJUS 17–23.)

Borítókép: Benedek Levente

MÁJUS 17., HÉTFŐ

Börvely
19:00 Yasmina Reza: Művészet, Udvartér Teátrum

Temesvár
18:00 Arthur Kopit, Maury Yeston: Kilenc, Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház

Udvarhely
10:00 Vérszirom, Tomcsa Sándor Színház

MÁJUS 18., KEDD

Nagyvárad
19:00 János vitéz, Nagyvárad Táncegyüttes

Szatmárnémeti
9:30 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Brighella Bábtagozat
11:30 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Brighella Bábtagozat

Csíkszereda
10:30 A kék csodatorta, Csíki Játékszín
13:00 A kék csodatorta, Csíki Játékszín

Sepsiszentgyörgy
19:00 Radu Afrim: Amikor telihold ragyog a turkáló felett, Tamási Áron Színház

Udvarhely
12:00 Vérszirom, Tomcsa Sándor Színház

MÁJUS 19., SZERDA

Nagyvárad
18:00 Heinrich von Kleist: A Schroffenstein család, Szigligeti Társulat

Szatmárnémeti
9:30 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Brighella Bábtagozat
11:30 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Brighella Bábtagozat

Marosvásárhely
18:00 Ludas Matyi, Ariel Bábszínház

Gyergyószentmiklós
18:00 Kubiszyn Viktor műve alapján: Drognapló, Figura Stúdió Színház
20:00 Valaki jár a fák hegyén, Maros Művészegyüttes

Csíkszereda
10:30 A kék csodatorta, Csíki Játékszín
13:00 A kék csodatorta, Csíki Játékszín

Sepsiszentgyörgy
19:00 Radu Afrim: Amikor telihold ragyog a turkáló felett, Tamási Áron Színház

Udvarhely
11:00 Vérszirom, Tomcsa Sándor Színház

MÁJUS 20., CSÜTÖRTÖK

Kolozsvár
19:00 Primavera Musicale, Kolozsvári Magyar Opera

Szatmárnémeti
9:30 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Brighella Bábtagozat
11:30 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Brighella Bábtagozat

Csíkszereda
10:30 A kék csodatorta, Csíki Játékszín
13:00 A kék csodatorta, Csíki Játékszín

MÁJUS 21., PÉNTEK

Kolozsvár
19:00 Állatfarm(bemutató), Kolozsvári Állami Magyar Színház

Nagyvárad
17:00 Mészöly Miklós: Sosevolt Cirkusz(bemutató), Lilliput Társulat
19:00 Romance, Győri Balett

Szatmárnémeti
9:30 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Brighella Bábtagozat
11:30 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Brighella Bábtagozat

Gyergyószentmiklós
19:00 Füst Milán: Boldogtalanok, Figura Stúdió Színház

Csíkszereda
10:30 A kék csodatorta, Csíki Játékszín
13:00 A kék csodatorta, Csíki Játékszín

Marosvásárhely
18:00 A varázstükör, Ariel Bábszínház

MÁJUS 22., SZOMBAT

Kolozsvár
19:00 Állatfarm, Kolozsvári Állami Magyar Színház
11:00 Palkó és Panna(bemutató), Puck Bábszínház

Temesvár
19:00 Thomas Vinterberg – Mogens Rukov: A kommuna, Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház

Nagyvárad
19:00 Gianina Cărbunariu: A tigris, Szigligeti Társulat

Udvarhely
19:00 A. Ny. Osztrovszkij: Vihar, Tomcsa Sándor Színház

MÁJUS 23., VASÁRNAP

Temesvár
19:00 Thomas Vinterberg – Mogens Rukov: A kommuna, Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház

Nagyvárad
19:00 Bornemissza Péter: Magyar Elektra, debreceni Csokonai Színház

Sepsiszentgyörgy 
19:00 Andrea Gavriliu: Pam param, M Studio

Marosvásárhely
10:00 A kis hableány(online), Ariel Bábszínház

Csíkszereda
19:00 Valahol Európában, Csíki Játékszín