HETI PROGRAMAJÁNLÓ − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (JÚNIUS 21–27.)

HETI PROGRAMAJÁNLÓ − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (JÚNIUS 21–27.)

Borítókép: Benedek Levente

JÚNIUS 21., HÉTFŐ

Zalaegerszeg
9:30 Szabó Attila: Kispipi és Kisréce, Lilliput Társulat
10:45 Szabó Attila: Kispipi és Kisréce, Lilliput Társulat

Nagyvárad
17:00 Madách Imre: Az ember tragédiája, Szigligeti Társulat
19:00 Madách Imre: Az ember tragédiája, Szigligeti Társulat

Temesvár
19:00 Adrian Sitaru: Az ember, aki csak azt tudta mondani, amit olvasott, Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház

Kisvárda
11:00 Kemény Henrik: Vitéz László és az elátkozott malom, Aradi Kamaraszínház, Szegedi Pinceszínház
21:00 Csokonai Vitéz Mihály: Az özvegy Karnyóné s két szeleburdiak, Aradi Kamaraszínház, Szegedi Pinceszínház

JÚNIUS 22., KEDD

Zalaegerszeg
9:30 Szabó Attila: Kispipi és Kisréce, Lilliput Társulat
10:45 Szabó Attila: Kispipi és Kisréce, Lilliput Társulat

Nagyvárad
19:00 Verso, Nagyvárad Táncegyüttes

Nagykároly
19:00 Visky András: Pornó – Feleségem története, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Kisvárda
21:00 Henrik Ibsen: Nóra, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Szatmárnémeti
9:30 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Brighella Bábtagozat
11:00 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Brighella Bábtagozat

Marosvásárhely
20:30 Georges Feydeau: A hülyéje, Tompa Miklós Társulat

JÚNIUS 23., SZERDA

Zalaegerszeg
9:30 Szabó Attila: Kispipi és Kisréce, Lilliput Társulat
10:45 Szabó Attila: Kispipi és Kisréce, Lilliput Társulat

Zilah
19:00 Visky András: Pornó – Feleségem története, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Nagyvárad
10:00 Ki vagy te, táncszínház?, Nagyvárad Táncegyüttes
12:00 Ki vagy te, táncszínház?, Nagyvárad Táncegyüttes

Szatmárnémeti
9:30 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Brighella Bábtagozat
11:00 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Brighella Bábtagozat

Marosvásárhely
10:00 Csihi-puhi történetek, Ariel Bábszínház
20:30 Georges Feydeau: A hülyéje, Tompa Miklós Társulat

Udvarhely

19:00 Kiss Csaba: Esti próba, Tomcsa Sándor Színház

JÚNIUS 24., CSÜTÖRTÖK

Zalaegerszeg
9:30 Szabó Attila: Kispipi és Kisréce, Lilliput Társulat
10:45 Szabó Attila: Kispipi és Kisréce, Lilliput Társulat

Kisvárda
18:00 Gianina Cărbunariu: A tigris, Szigligeti Társulat

Kolozsvár
19:00 Visky András: Pornó – Feleségem története, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Udvarhely

19:00 Kiss Csaba: Esti próba, Tomcsa Sándor Színház

JÚNIUS 25., PÉNTEK

Zalaegerszeg
9:30 Szabó Attila: Kispipi és Kisréce, Lilliput Társulat

Kolozsvár
19:00 Állatfarm, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Nagyvárad
19:00 VANmeSE, Nagyvárad Táncegyüttes

JÚNIUS 26., SZOMBAT

Kolozsvár
19:00 Dragomán György: Kalucsni, Kolozsvári Állami Magyar Színház
11:00 A tornyocska, Puck Bábszínház

Nagyvárad
20:00 Főnixterv, Szigligeti Társulat

Szatmárnémeti
16:00 Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde, Szatmárnémeti Északi Színház Harag György

Sepsiszentgyörgy
19:00 Aritmia.doc – Költészet ma, Udvartér Teátrum / Tamási Áron Színház

JÚNIUS 27., VASÁRNAP

Kolozsvár
18:00 Kálmán Imre: Marica grófnő, Kolozsvári Magyar Opera 
19:00 Henrik Ibsen: Nóra, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Nagyvárad
17:00 Szabó Attila: Kispipi és Kisréce, Lilliput Társulat