HETI PROGRAMAJÁNLÓ − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (JÚNIUS 14–20.)

Borítókép: Benedek Levente

JÚNIUS 14., HÉTFŐ

18:00 Fekete István: Vuk, Nagyvárad Táncegyüttes

JÚNIUS 15., KEDD

Nagyvárad
10:00 Németi Emese – Lélek Sándor Tibor: A négyballábas kisegér, Lilliput Társulat
12:00 Németi Emese – Lélek Sándor Tibor: A négyballábas kisegér, Lilliput Társulat

Marosvásárhely
19:00 Henrik Ibsen: Nóra / Indoor, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat

Gyergyószentmiklós
19:00 Füst Milán: Boldogtalanok, Figura Stúdió Színház

Sepsiszentgyörgy
19:00 Aritmia.doc – Költészet ma, Udvartér Teátrum / Tamási Áron Színház

JÚNIUS 16., SZERDA

Nagyvárad
11:00 Ki vagy te, táncszínház?, Nagyvárad Táncegyüttes
13:00 Ki vagy te, táncszínház?, Nagyvárad Táncegyüttes
18:00 Valahol Európában, Lilliput Társulat
20:00 Gianina Cărbunariu: A tigris, Szigligeti Társulat

Marosvásárhely
18:00 Volt egyszer egy, Ariel Bábszínház
19:00 Henrik Ibsen: Nóra / Indoor, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat

Sepsiszentgyörgy
19:00 Fehér Ferenc: Pappa mia!, M Studio

Udvarhely
12:00 Béka-királykisasszony, Tomcsa Sándor Színház

JÚNIUS 17., CSÜTÖRTÖK

Udvarhely
12:00 Béka-királykisasszony, Tomcsa Sándor Színház

Kolozsvár
18:00 Félúton, Puck Bábszínház
19:00 Dragomán György: Kalucsni, Kolozsvári Állami Magyar Színház
19:00 Mozgásba zárva(bemutató), Kolozsvári Magyar Opera

Nagyvárad
10:00 Ki vagy te, táncszínház?, Nagyvárad Táncegyüttes
12:00 Ki vagy te, táncszínház?, Nagyvárad Táncegyüttes

JÚNIUS 18., PÉNTEK

Kolozsvár
19:00 Hegedűs a háztetőn, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Nagyvárad
11:00 Ki vagy te, táncszínház?, Nagyvárad Táncegyüttes
20:00 Valahol Európában, Lilliput Társulat

Szatmárnémeti
19:00 Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde, Szatmárnémeti Északi Színház Harag György

Kisvárda
19:00 Füst Milán: Boldogtalanok, Figura Stúdió Színház

Marosvásárhely
18:00 Brémai muzsikusok, Ariel Bábszínház

JÚNIUS 19., SZOMBAT

Kolozsvár
19:00 Henrik Ibsen: Nóra, Kolozsvári Állami Magyar Színház
11:00 Palkó és Panna, Puck Bábszínház

Nagyvárad
19:00 Heinrich von Kleist: A Schroffenstein család, Szigligeti Társulat

Marosvásárhely
19:00 Egy római tragédia, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat

Sepsiszentgyörgy
19:00 Radu Afrim: Amikor telihold ragyog a turkáló felett, Tamási Áron Színház

JÚNIUS 20., VASÁRNAP

Kolozsvár
19:00 Állatfarm, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Nagyvárad
19:00 Kabaré 100, Szigligeti Társulat
19:00 Hagyományok(bemutató), Nagyvárad Táncegyüttes/Crișana Táncegyüttes

Kisvárda
19:00 Halász Péter: Gyerekünk, Csíki Játékszín

19:00 Egy római tragédia, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat
10:00 A kisfiú meg az oroszlánok(online), Ariel Bábszínház